fbpx

musk 750x460

Vlasnik kompanija Tesla Motors i SpaceX Elon Musk prestigao je Billa Gatesa na Bloombergovoj listi milijardera i postao drugi najbogatiji čovjek na svijetu.

Nakon što su porasle cijene dionica kompanije Tesla neto vrijednost bogatstva Elona Muska porasla je na 128 milijardi dolara, što je dovoljno da u ovom trenutku bude drugi najbogatiji čovjek svijeta prema Bloomberg Billionaire Index listi.

Musk je na početku godine na ovoj listi zauzimao 35. mjesto, ali je u međuvremenu zbog brojnih uspješnih projekata njegova vrijednost porasla za 100,3 milijarde dolara, što predstavlja rekord kada je u pitanju porast vrijednosti u jednoj godini.

Ovim rastom Elon Musk je na listi prestigao Billa Gatesa, što će svakako predstavljati dodatnu satisfakciju Musku s obzirom na to da je nekoliko puta dolazio u sukob s američkim milijarderom i osnivačem Microsofta, prenosi Klix.

Prva rasprava Muska i Gatesa odnosila se na električne automobile gdje je Musk poručio kako Bill Gates o njima nema pojma, a sve je kulminiralo tokom pandemije koronavirusa gdje su se također stajališta dvojice milijardera, kada je u pitanju odnos prema virusu, razlikovala.

Na listi najbogatijih ljudi prema Bloombergu i dalje vodi osnivač Amazona Jeff Bezos. Pored Bezosa, Muska i Gatesa, u vrhu liste milijardera nalaze se još Bernard Arnault i Mark Zuckerberg.
Biznis.ba

Dozvoljeno je dijeljenje i kopiranje sadržaja ovog portala na druge portale, stranice ili blogove, uz obavezno navođenje izvora.

Impuls Teme

NAJNOVIJE U KATEGORIJI

NAJNOVIJE NA PORTALU

Vijesti - Arhiv

Mart 2023
Pon Uto Sri Čet Pet Sub Ned
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2