fbpx

Ljubisa Petrovic BN 1 872x610

Građani Bijeljine na referendumu odlučuju o opozivu gradonačelnika Ljubiše Petrovića.

Pravo glasa ima oko 112 hiljada građana.

Od 7 časova otvorena su 183 biračka mjesta, a glasanje će trajati do 19 časova.

"Na biračkim mjestima se pojavljuju problemi od strane posmatrača SDS-a koji blokiraju rad biračkih odbora jer glasačke kutije nisu okrenute kako odgovara", izjavila je Dijana Savić Božić, predsjednica Komisije za sprovođenje opoziva gradonačelnika Bijeljine.

Dodaje da Komisija od početka radi u nemogućim uslovima zbog opstrukcije gradonačelnika Petrovića.

"Posmatrači ometaju članove ispred njihovih političkih subjekata, fizički prave problem i to je ono što rješavamo sad", kaže Božićeva.

Referendum u Bijeljini je prvi koji se održava u skladu sa novim Pravilnikom o sprovođenju opoziva koji je krajem prošle godine donesen u Narodnoj skupštini Republike Srpske.

Potvrdu rezultata daje Repubička izborna komisija, a ako opoziv prođe - Centralna izborna komisija BiH odlučuje o datumu vanrednih izbora za gradonačelnika Bijeljine.

Nezavisne

Dozvoljeno je dijeljenje i kopiranje sadržaja ovog portala na druge portale, stranice ili blogove, uz obavezno navođenje izvora.

Impuls Teme

NAJNOVIJE U KATEGORIJI

NAJNOVIJE NA PORTALU

Vijesti - Arhiv

Jun 2023
Pon Uto Sri Čet Pet Sub Ned
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2